هاشور ابرو
مزایا و معایب هاشور ابرو
3 بهمن 1399
میکروبلیدینگ
عوارض میکروبلیدینگ
3 بهمن 1399

همه چیز درباره آموزش کاشت ناخن در خانه

در این مطلب قصد داریم در مورد آموزش کاشت ناخن در خانه اطلاعاتی را در اختیار خوانندگان این مطلب قرار دهیم.

به نظر می رسد هنرنمایی روی بخش های مختلف بدن انسان بی انتهاست و لوازم آرایشی نیز در این مسیر نقش مهمی ایفا میکنند. هر روزه شاهد ظهور تکنیک های جدید برای زیباسازی قسمت های مختلف بدن هستیم. ناخن ها از جمله اجزایی هستند که روش های زیادی برای زیبا سازی آن وجود دارد، در این مطلب قصد داریم به طور ویژه به آموزش کاشت ناخن در خانه بپردازیم.

اگر به یادگیری دوره های کاشت ناخن علاقه مندید و میخواهید یک دوره مقدماتی بگذرانید، اگر از شکل ناخن های خود خسته شده اید و میخواهید با کاشت ناخن تنوع ایجاد کنید، اگر به زیبایی دست هایتان علاقه مندید اما زمان کافی یا هزینه برای مراجعه به آرایشگاه ندارید، این مطلب برای شما نوشته شده است پس لطفا تا پایان مطلب را همراهمان باشید.

مراحل قدم به قدم آموزش کاشت ناخن در خانه

 1. تمیز کردن ناخن:

ابتدا باید ناخن ها را از آلودگی ها، لاک های قدیمی و ژلیش ناخن پاک کنید. برای این کار باید از استن کمک بگیرید، استن را چندین ثانیه روی ناخن ها قرار دهید تا ناخن ها به خوبی تمیز شوند. این اولین قدم در آموزش کاشت ناخن در خانه است.

 1. کوتاه کردن ناخن:

به کمک یک ناخن گیر و یا قیچی قسمت بالای ناخن ها را به درستی کوتاه کنید.

 1. صاف کردن سطح ناخن:

مرحله بعدی که بسیار نیز مهم است سوهان کشیدن و یک دست کردن سطح ناخن است، این کار باعث میشود مواد کاشت به خوبی روی ناخن ها قرار بگیرند. برای صاف کردن سطح ناخن باید از یک سوهان ابری کوچک کمک بگیرید. دقت کنید این مرحله با حوصله و دقت انجام دهید زیرا یکی از مهم ترین مراحل در آموزش کاشت ناخن در خانه همین مرحله است.

 1. جدا سازی حاشیه ناخن از اطراف آن:

در این مرحله باید مرز بین ناخن و پوست از هم جدا شوند. برای این کار میتوان از لاک مانیکور استفاده کرد، این نوع لاک که آن را به پوست اطراف ناخن میزنند پوست را نرم میکند و میتوان به راحتی به کمک عقب زن پوست اطراف ناخن را عقب زد. میتوانید از آب ولرم نیز استفاده کنید زیرا آب ولرم باعث میشود پوست از ناخن فاصله بگیرد.

 1. انتخاب ناخن مناسب:

بعد از آماده شدن ناخن طبیعی حال باید ناخن مصنوعی متناسب با اندازه ناخن خود را انتخاب کنید. بهتر است ناخن مصنوعی را دقیقا هم اندازه ناخن خود در نظر بگیرید تا به خوبی متصل شوند و کنده نشوند.

روش چسباندن ناخن مصنوعی اینگونه است که روی سطح ناخن و روی سطح ناخن مصنوعی چسب بزنید و ناخن مصنوعی را روی ناخن بگذارید تا به خوبی متصل شود. چندین ثانیه زمان دهید تا این اتصال به خوبی انجام شود. اگر میخواهید بهترین نتیجه را از آموزش کاشت ناخن در خانه بگیرید بهتر است این مرحله را با دقت انجام دهید.

 1. اطمینان از اتصال صحیح ناخن مصنوعی:

 

توجه کنید که ناخن مصنوعی (تیپ) به خوبی روی ناخن شما قرار گرفته باشد. ممکن است شما نیز مثل اکثر خانم ها فکر کنید انتهای ناخن مصنوعی باید مماس با انتهای ناخن شما باشد اما سعی کنید ناخن مصنوعی یا تیپ را وسط ناخن بچسبانید نه انتهای آن.

در صورتی که متوجه شدید ناخن کج چسبیده یا نیاز به جابجایی دارد میتوانید دست خود را در آب ولرم قرار داده تا ناخن جدا شود و بتوانید مجددا آن را درست کنید.

 1. جدا کردن قسمت های اضافه تیپ

در مرحله قبل گفتیم تیپ را در وسط ناخن قرار دهید و سپس هرچه از ناخن مصنوعی یا تیپ اضافه آمد را به آرامی با کمک کاتر یا یک وسیله جدا کننده دیگر جدا کنید تا زیبایی ناخن شما حفظ شود. در آموزش کاشت ناخن در خانه انجام مراحل گفته شده مهم است زیرا میخواهیم بهترین نتیجه را از این آموزش به دست آورید.

 1. تمیز کردن مجدد ناخن:

این مرحله در آموزش کاشت ناخن از آن جهت اهمیت دارد که باید برای جلوگیری از جدا شدن تیپ آن را با یک محلول ضد قارچ تمیز کنید تا هر نوع آلودگی و ذرات چربی از روی آن پاک شود. این کار را باید به کمک یک ابزار ظریف مثل گوش پاک کن آغشته به محلول پاک کننده انجام داد.

 1. اضافه کردن حلال پودر

دو ظرف قرار دهید و در یکی از آنها مایع حلال و در دیگر ظرف پودری که باید توسط ماده حل شود بریزید. سپس آن ها را باهم ترکیب کنید و به کمک یک قلموی کوچک و بلند که آن را با مایع حلال خیس کرده اید از پودر بردارید و خواهید دید که پودر به راحتی به قلمو میجسبد. دقت کنید قلمو تنها خیس باشد و مایع حلال نباید از قلمو چکه کند.

 1. قرار دادن پودر روی ناخن با قلمو

به کمک قلمو مقدار کافی از پودر را برداشته و آن را روی ناخن بکشید تا جایی که هیچ فاصله ای بین ناخن مصنوعی و ناخن طبیعی باقی نماند. این کار را به دقت انجام دهید زیرا این مرحله در آموزش کاشت ناخن در منزل بسیار مهم است زیرا در همین مرحله است که ناخن فرم میپذیرد.

توجه کنید نمی توان دوبار پشت سر هم قلمو را وارد پودر ناخن کرد بنابراین باید پس از هربار برداشتن محلول با قلمو، آن را تمیز کرد.

نکته ی دیگری که باید در آموزش کاشت ناخن در خانه بیاموزید این است که ترکیب ساخته شده نباید با پوست اطراف ناخن برخورد داشته باشد و تنها روی ناخن قرار بگیرد.

اگر هنوز به انجام کاشت ناخن کاملا مسلط نیستید مواد را کم کم روی ناخن قرار دهید.

 1. خشک شدن ترکیب:

برای خشک شدن مواد روی ناخن باید 10 دقیقه به آن زمان داد، مطمئن شوید ترکیب روی ناخن به درستی خشک شده است.

 1. سوهان کشیدن و صاف کردن:

برای این کار از سوهان 180 گریت، 250 گریت، 1000 گریت و در نهایت 4000گریت استفاده کنید و گرده های اضافه را از روی ناخن پاک کنید.

 1. روغن کاری ناخن ها:

در مرحله ی پایانی از آموزش کاشت ناخن در خانه باید به خوبی ناخن ها را با نوعی روغن مخصوص براق میکنند، این روغن پس از گذشت چند دقیقه به سطح ناخن جذب می شود.

در صورت تمایل میتوانید ناخن ها را طراحی کنید و لاک بزنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.