آموزش کاشت ناخن در خانه
3 بهمن 1399
اصول پاکسازی پوست
17 فروردین 1400
میکروبلیدینگ

عوارض میکروبلیدینگ (انواع رنگ میکروبلیدینگ)

ابتدا لازم میدانیم توضیح کوتاهی در مورد میکروبلیدینگ خدمت خوانندگان این مطلب ارائه کنیم و سپس به عوارض میکروبلیدینگ بپردازیم.

میکروبلیدینگ یکی از روش های نیمه دائمی برای آرایش و زیبایی ابرو است که امروزه از آن بسیار استقبال شده است. میکروبلیدینگ روشی برای رفع نواقص ابرو است، همه ی بانوان به دنبال راهی برای پرتر و زیباتر به نظر رسیدن ابرو هستند و میکروبلیدینگ تا حد زیادی در جهت تحقق این خواسته انجام میشود.

با انجام میکروبلیدینگ دیگر نیازی به لوازم آرایش مثل مداد ابرو و سایه ابرو ندارید، این لوازم آرایش ابرو که روشی موقت برای زیباسازی ابرو ها هستند در دراز مدت باعث ریزش و کم پشت شدن ابرو میشوند. همچنین آرایش ابرو با این لوازم وقت گیر و هزینه بر است اما با انجام میکروبلیدینگ همیشه ابروهایی مرتب دارید.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که سالن های زیبایی معتبر را برای انجام این کار انتخاب کنید. همچنین باید از میزان مهارت فردی که این کار را انجام میدهد اطمینان حاصل کنید زیرا سلامتی موهبتی است که نباید با ریسک کردن آن را به خطر انداخت.

میکروبلیدینگ مانند سایر اقداماتی که برای زیبایی انجام میشود ممکن است عوارضی داشته باشد، نوع پوست، نوع سوزن، مرکز انتخاب شده در عوارض میکروبلیدینگ نقش دارند. در صورت بروز هر مشکل باید سریعا به پزشک مراجعه کنید تا از اتفاقات جبران ناپذیر چلوگیری کنید.

میکروبلیدینگ چگونه انجام میشود؟

برای انجام این کار باید فرم صورت در نظر گرفته شود یعنی: چاقی یا لاغری صورت، فاصله بین چشم ها و ابروها و رنگ در انجام میکروبلیدینگ مهم است. باز هم تاکید میکنیم که انجام میکروبلیدینگ را به افراد با تجربه در زمینه آرایش نیمه دائم ابروها بسپارید زیرا این کار باید توسط ابزارهای خاصی انجام شود که کار کردن با آن ها مهارت زیادی میطلبد و در غیر اینصورت ممکن است درگیر عوارض میکروبلیدینگ شوید.

روش کار میکروبلیدینگ به این صورت است که ابتدا باید صورتتان را از هرچه آلودگی و مواد آرایشی است پاک کنید تا عوارض میکروبلیدینگ را کاهش دهید سپس روی صندلی مخصوص قرار میگیرید و با بی حسی موضعی میکروبلیدینگ را آغاز میشود.

میکروبلیدینگ با قلم های مخصوصی که دارای  زاویه، جهت قوس ابروست انجام میشود، در قسمت زاویه قلم 12 سوزن قرار داده شده تا برش هایی شبیه به تار مو در سطح پوست ایجاد کنند، سپس نوبت به وارد کردن رنگ درون این برش هاست، انتخاب رنگ باید متناسب با صورت مشتری و به سلیقه ی او باشد.

از مزیت های این روش این است که برش های شبیه به تار مو به هیچ وجه حالت مصنوعی ندارند و حالت ابرو را بسیار طبیعی نشان میدهند.

اگر شخصی که این کار را انجام میدهد تجربه کافی داشته باشد و با انواع قلم و انواع پوست آشنایی داشته باشد و به محل انتخابی اشراف کامل داشته باشد عوارض میکروبلیدینگ بسیار کاهش خواهد یافت.

میکروبلیدینگ

عوارض میکروبلیدینگ

 • ترمیم دیر هنگام پوست
 • قرینه نبودن دو ابرو با ایجاد خطوط ناهماهنگ
 • به جا ماندن جای زخم یا اسکار پوستی
 • باقی ماندن خطی سفیدی که از آن برای مشخص کردن ناحیه آرایشی استفاده میشود.
 • در صورت استفاده از قلم و سوزن نامناسب و فرو بردن سوزن ها به لایه های عمیق تر پوست ممکن است به بافت صورت آسیب وارد شود.
 • ممکن است رنگدانه ها به درستی در برش های ایجاد شده کاشته نشوند.

مراقبت از ابروها و جلوگیری از عوارض میکروبلیدینگ

 

با انجام چندین اقدام میتوان تا حد زیادی عوارض میکروبلیدینگ را کاهش داد، اگر یک آرایشگر حرفه ای را برای انجام این کار انتخاب کنید پس از انجام میکروبلیدینگ و سپری شدن زمان در حد دو ساعت باید با یک وسیله بهداشتی مثل گوش پاک کن که به آب استریل آغشته شده است رنگ های اضافه ابرو را پاک کند تا احتمال سوزش و تورم در ناحیه ابرو کاهش یابد. با این کار ترمیم ابرو زودتر انجام میشود و ماده پیگمنت ابروها حالت طبیعی تری به خود میگیرد.

در ادامه چند روش را به شما توصیه میکنیم که میتواند عوارض میکروبلیدینگ را کاهش دهد یا در صورت بروز عوارض بتوان به سرعت آن ها را درمان کرد.

 • خشک نگهداشتن ابروها و جلوگیری از خیس شدن ابرو های میکروبلیدینگ شده جهت جذب بهتر رنگدانه ها
 • عدم استفاده از لوازم آرایشی پس از انجام میکروبلیدینگ
 • هنگام شستشوی صورت به صورتتان آب نپاشید.
 • ده روز بعد از میکروبلیدینگ از روغن نارگیل استفاده کنید.
 • رطوبت ابرو را با دستمال خشک و تمیز بگیرید.
 • با آب خیلی داغ حمام نکنید.
 • روی ابروها دستمال مناسب و تمیز بگذارید.

انواع رنگ مورد استفاده در میکروبلیدینگ

آیا میدانید از چه رنگ هایی در میکروبلیدینگ استفاده میشود؟ اگر نمی دانید ما به شما خواهیم گفت.

برای طبیعی جلوه کردن ابروها با روش میکروبلیدینگ از رنگ های جامد تاتو که بر پایه آب هستند اما غلظت بالاتری دارند استفاده میشود. همانطور که قبلا نیز گفتیم این رنگ ها را در لایه سطحی پوست تزریق میکنند، به همین دلیل است که این روش، دائمی نیست و پس از گذشت مدتی کم رنگ و محو میشود. این مورد را هم میتوان به عنوان مزیت و هم میتوان به عنوان ایراد در نظر گرفت، به هرحال با کمرنگ شدن میکروبلیدینگ شما میتوانید طرح های مختلفی را روی ابروهایتان امتحان کنید و مجبور نیستید یک نوع آرایش ابرو برای همیشه روی صورتتان تحمل کنید.

رنگ هایی که در این روش آرایشی ابرو به کار برده میشود دو دسته هستند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت:

رنگ های مصنوعی: این نوع رنگ ها از مواد مصنوعی و یا رنگ های موجود در طبیعت، گیاهان و حیوانات گرفته میشوند.

رنگ های حاصل از اکسید آهن: این رنگ ها حاصل از غبار سنگ، زنگ زدگی و یا باقی اکسید طبیعی فلز هستند.

از مباحث مهمی که در میکروبلیدینگ مطرح میشود رنگ شناسی و انتخاب رنگ متناسب با رنگ پوست مشتری است. زیرا این مورد در نتیجه ی کار بسیار مهم است و هیچکس دوست ندارد پس از انجام میکروبلیدینگ از نامتناسب بودن رنگ ابروها با رنگ پوست خود رنج ببرد پس سعی کنید شخصی را برای انجام این کار انتخاب کنید که با شناخت تناژ پوست مشتری، ترکیب رنگ بهتری را انتخاب کند و مشتری نیز از نتیجه ی کار راضی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *