پاکسازی پوست
19 مهر 1399
آموزش کاشت ناخن در خانه
3 بهمن 1399
هاشور ابرو

مزایا و معایب هاشور ابرو

در این مطلب میخواهیم در مورد مزایا و معایب هاشور ابرو اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

ابروها یکی از اعضای مهم و تاثیر گذار در زیبایی صورت هستند که امروزه بسیار به آن ها پرداخته میشود و بانوان روش های متفاوت دائم و نیمه دائمی را برای زیباتر کردن آن امتحان میکنند. در این مطلب قرار است در مورد هاشور ابرو بخوانید، همچنین قصد داریم به بررسی مزایا و معایب هاشور ابرو نیز بپردازیم پس لطفا تا پایان مطلب ما را همراهی کنید.

هاشور ابرو

یکی از پر طرفدارترین روش های زیباسازی ابرو هاشور کردن است، این روش نیمه دائمی به ابرو ها فرم می بخشد و در آراستگی آن ها بسیار تاثیر گذار است.

علت استقبال از این روش آرایش ابرو این است که برخلاف روش های قدیمی مثل تاتو ابرو ها به شکل طبیعی، پر به نظر می رسند زیرا در این روش به کمک سوزن های بسیار ریز خطوطی را به شکل تار مو درون ابرو ایجاد میکنند. این خطوط با رنگ های مخصوصی پر میشوند و در پایان هاشور ابروها به شکل جذابی زیباتر به نظر میرسند.

بررسی مزایا و معایب هاشور ابرو نشان میدهد که این تکنیک آرایشی نسبت به سایر روش های آرایش ابرو مناسب تر است. اگر شما جزو کسانی هستید که ابروهای خالی و کم پشت دارید یا میخواهید به صورتتان تنوع ببخشید میتوانید این روش را انتخاب کنید. البته این کار باید توسط آرایشگران حرفه ای و در سالن های زیبایی معتبر انجام شود.

همچنین به شما توصیه میکنیم قبل از انجام این روش مزایا و معایب هاشور ابرو را بشناسید.

هاشور ابرو

 

مزایا هاشور ابرو

ایجاد ظاهری زیبا و طبیعی در ابرو:

ابرو بی نقص و زیبا از هدف هایی است که همه ی بانوان برای رسیدن به آن تلاش میکنند و هاشور ابرو از روش هایی است که بانوان را زودتر به هدفشان میرساند. در هاشور ابرو با ایجاد خطوط نازک به شکل تار مو نقص های ابرو پوشانده میشود به همین دلیل است که جزو متدهای پر طرفدار است.

عدم نیاز به لوازم آرایش ابرو:

لوازم آرایش مثل مداد ابرو و سایه ابرو میتوانند باعث ریزش ابرو شوند و بهتر است که برای مدت طولانی از آن ها استفاده نکنید. علاوه بر این بسیاری از بانوان که به آراستگی و زیبایی خود اهمیت میدهند نمی توانند مدام ابروهایشان را آرایش کنند پس باید از روش های دائم و نیمه دائم مثل هاشور استفاده کنند.

قیمت مناسب:

با یک بار انجام هاشور ابرو که روشی نیمه دائمی است تا مدتها نیازی به خرید لوازم آرایش ابرو ندارید، پس میتوان گفت قیمت هاشور ابرو نسبت به خرید لوازم آرایش متعدد مناسب تر است.

کمرنگ شدن و محو شدن:

همانطور که چندین بار اشاره کردیم هاشور ابرو روشی نیمه دائمی است و با گذشت زمان کم رنگ و پاک میشود، شاید تصور کنید این مورد مزیت به حساب نمی آید اما باید بگوییم در صورتی که از هاشور کردن پشیمان شده اید مجبور نیستید این فرم ابرو را برای همیشه روی صورتتان تحمل کنید و پس از پاک شدن هاشور مدل های جدیدتر را امتحان کنید.

معایب هاشور ابرو

از ابتدا گفتیم قصد داریم مزایا و معایب هاشور ابرو را بررسی کنیم، حال به معایب آن اشاره میکنیم.

امکان عفونت:

به دلیل حساسیت پوست ناحیه چشم و ابرو و استفاده از وسایل غیر استریل، احتمال عفونت وجود دارد. همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم باید این کار را در سالن های معتبر زیبایی و افراد با تجربه در این زمینه بسپارید. توصیه میکنیم سلامتی تان را در اولویت قرار دهید حتی اگر قرار باشد هزینه ی بیشتری بپردازید.

احتمال بروز آلرژی:

بعضی از افراد پوست حساسی دارند و ممکن است رنگ هاشور و یا کرم بی حس کننده ی موضعی روی پوست آنها سبب بروز آلرژی شود. در صورتی که متوجه شدید به این مواد حساسیت دارید فورا به پزشک مراجعه کنید تا آینده دچار مشکل جدی نشوید. قبل از  انجام هاشور ابرو بررسی کنید که به این گونه مواد حساسیت نداشته باشید و در تصمیم به انجام هاشور عجله نکنید.

نیاز به مهارت و تخصص:

هاشور ابرو به این دلیل که مستقیما با پوست و سلامتی افراد سر و کار دارد، هنر و مهارت کافی میطلبد پس نباید آن را به هرکسی واگذار کرد.

با انتخاب مراکز معتبر و مشاهده نمونه کارهای انجام شده توسط مرکز میتوانید ریسک انجام این کار را کاهش دهید. سعی کنید هزینه را فدای سلامتیتان نکنید زیرا سلامتی بسیار با ارزش تر از پول است.

دائمی نبودن:

در قسمتی که در مورد مزایا و معایب هاشور ابرو نوشتیم گفتیم که دائمی نبودن هاشور شاید مزیت به حساب نیاید اما باعث میشود مجبور به تحمل یک فرم تکراری و قدیمی برای ابروهایتان نباشید.

حال میخواهیم دائمی نبودن هاشور را به حساب عیب آن بدانیم؛ با کمرنگ و یا محو شدن هاشور شکل اصلی ابرو از بین می رود و برای  حفظ شکل ابروها لازم است چندین وقت یکبار آن را ترمیم کنید، در غیر اینصورت مجبور خواهید بود جاهای خالی و یا کمرنگ را با لوازم آرایش پر کنید.

نیاز به مراقبت:

بعد از انجام هاشور تا مدت ها باید از پوست و ابروهایتان مراقبت کنید تا ریسک ایجاد عفونت را کاهش دهید. تا مدتی پس از انجام هاشور نباید ابرو را خیس کنید، به آن دست بزنید و یا روی آن پماد بزنید. از تعرق و فعالیت های ورزشی نیز باید تا مدتی اجتناب کرد زیرا ممکن است با این کار به ابروها آسیب بزنید. پس در صورتی که ورزشکار هستید نباید تمرینات خود را ادامه دهید، همچنین نور مستقیم افتاد برای افرادی که به تازگی هاشور ابرو انجام داده اند بسیار مضر است پس سعی کنید تا مدتی را در منزل و یا سایه بگذرانید.

در این مطلب سعی کردیم مزایا و معایب هاشور ابرو را به طور منصفانه بررسی کنیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

اگر قصد انجام هاشور ابرو دارید بهتر است از قبل در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشید و مراقبت های قبل و بعد از انجام هاشور ابرو را به خوبی رعایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.