اصول پاکسازی پوست
17 فروردین 1400
آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو
میکروپیگمنتیشن
12 تیر 1400
آرایش چشم

آرایش چشم

سلام ! به سایت سالن زیبایی برترینها خوش آمدید. اگر شما هم علاقه مند به آرایش چشم هستید با ما همراه باشید.

انواع مدل آرایش چشم

از آنجائیکه چشم مهمترین عضو صورت به شمار می آید در آرایش هم عضو مهمی محسوب می گردد که در زیبایی خانم ها بسیار تاثیر گذار می باشد.در این متن قرار است در مورد تکنیک های اصولی آرایش چشم صحبت کنیم.

آرایش چشم ساده

 طرفداران آرایش چشم ساده بسیار بیشتر از آرایش های غلیظ است چرا که اغلب خانم ها تمایل دارند در عین سادگی زیبا باشند.

در این نوع میکاپ عموما از سایه های ملایم مثل گلبهی،یاسی،هلویی به میزان کمی استفاده می شود.خط چشم کشیده شده در این مدل آرایش نازک و کوتاه است و از کشیدن خط چشم های پهن و بلند در این روش بپرهیزید.

میکاپ چشم عمودی :

 این تکنیک مناسب برای چشم های باریک تا معمولی میباشد چرا که چشم ها را درشتتر میکند.برای مهمانی های شب و روز مناسب است،فقط در انتخاب رنگ برای آرایش شبانه یا روزانه دقت داشته باشید.این قانون کلیدی را به خاطر بسپارید که سایه تیره تر در گوشه خارجی چشم زده می شود.

میکاپ چشم افقی:

این روش برای خانم هایی که چشم های گرد و بیرون زده دارند استفاده می شود، سایه ها به شکل افقی کشیده می شوند و فرم چشم ها کشیده تر به نظر می آید که از مداد کانتور و خط چشم مایع می توانید استفاده نمایید.

آرایش کلاسیک چشم:

 در این روش از دو فرم آرایش عمودی و افقی استفاده می گردد که در آن اغلب از یک رنگ استفاده می شود.

آرایش اسموکی:

 دقت در سایه زدن و ترکیب سایه ها در این مدل اهمیت بالایی دارد.آرایش اسموکی کلاسیک را می توان در شب و روز استفاده نمود که عموما رنگ های گرم برای شب کاربرد دارد.

آرایش چشم

آرایش مدادی چشم:

این روش به تصحیح انواع مدل های چشم کمک می کند.بر اساس فرم چشم ها کانتورینگ را انجام دهید و با دقت سایه بزنید.قلموی سایه می بایست سفت و صاف باشد.در این روش می توان داخل چشم مداد کشید.

آرایش چشم ریز:

حتی اگر چشمان کوچک و ریزی هم نداشته باشید بهتر است ترفندهای بزرگتر نشان دادن چشم ها را بیاموزید.برای داشتن چشمان بزرگتر نیازی به آرایش های سنگین نیست و با رعایت چند ترفند میتوانید چشمان خود را جذاب تر کنید.

 • پس از انجام زیرسازی های معمول برای چشم ،با یک مداد چشم سفید یا بژ داخل پلک پایین خود را مداد بکشید.چرا که مرزبندی و رنگ ها را در این ناحیه خنثی میکند و چشم ها به نظر درشت تر می آیند.
 • رنگ کانسیلر استفاده شده برای زیر چشم نباید روشن تر از رنگ پوست باشد چرا که تمرکز از چشم به زیر آن میرود و چشم بنظر کوچکتر می آید
 • از ریمل یا فرمژه استفاده نمایید
 • خط چشم مشکی و سایه تیره چشم را کوچک و محدود نشان می دهد.
 • با سایه یا مداد ابروها را پر رنگتر کنید.

آرایش چشم ساده دخترانه:

هدف از این نوع آرایش چشم به نظر آمدن آرایش نیست و تنها می خواهیم با آرایش کم،ظاهر چشم را جذاب تر نشان دهیم. نکته خوب این مدل آرایش طبیعی بودن آن است.

 • کانسیلر را توسط پد یا قلمو به صورت سه نقطه در نزدیک چشم بزنید.از گوشه داخلی چشم به سمت زیر چشم و سومین نقطه را تا گوشه خارجی چشم امتداد دهید.کانسیلر را محو نمایید.
 • توسط قلمو سایه خیلی ساده روی هر پلک زده و آن را به حالت دایره ای پشت پلک پخش کنید.
 • در آخر خط چشم نازک و کوتاه کشیده شود(خط چشم مدادی جلوه بهتری می دهد)
آرایش چشم ونک

میکاپ چشم درشت:

 • آرایش چشم درشت را از ابرو ها شروع کنید.توسط مداد یا ریمل ابروها را کمی پهن تر و حالت دهید،این کار سبب می شود درشتی طبیعی چشمان حفظ گردد و در نگاه اول دید به سمت چشم ها جذب شود
 • به منظور دوام سایه روی پلک ها پرایمر بزنید،همچنین فضای بین ابرو و پلک نیز پرایمر زده شود.این ناحیه در میکاپ چشم درشت کلیدی می باشد
 • تغییر رنگهای غیر طبیعی دور چشم و صورت را با کانسیلر(به روش ضربه ای) کاور کنید. و سپس با براش،کرم پودر را روی صورت پخش نمایید.
 • برای چشم های درشت و کشیده سایه هایی مثل قهوه ای مایل به خاکستری برای پلک و یک درجه مات تر برای گوشه ها مناسب است.در کل بهتر است از رنگهای تیره استفاده گردد تا درشتی و عمق چشم ها طبیعی تر به نظر آید.
 • برای کشیدن خط چشم از دو سوم بیرونی پلک بالایی شروع کرده و در راستای مژه امتداد دهید و در آخر ریمل بزنید.

میکاپ چشم پف دار:

 • در این فرم از چشم ها بهترین راه، استفاده از چند درجه رنگ سایه(تیره و روشن) می باشد
 • ابتدا زیرسازی ها را با کانسیلر انجام دهید
 • روشن ترین درجه رنگ سایه مورد نظر را پشت پلک بزنید،در مرحله دوم سایه رنگ درجه متوسط را به عرض یکنواخت بالاتر از امتداد مژه و پایین تر از پشت پلک به عنوان لایه وسط بزنید و در آخر یک خط باریک سایه از رنگ درجه تیره تر را در امتداد مژه پخش کنید.
 • بهترین حالت ابرو برای این فرم چشم ابروهای حالت دار است(نه خیلی صاف و نه خیلی هشتی)
 • خط چشم را از داخل چشم شروع کرده به سمت پشت پلک یک نوار نسبتا پهن بکشید.
آموزش آرایش چشم

آرایش اسموکی چشم :

 • در ابتدا پرایمر سایه چشم را پشت پلک بزنید
 • با مداد پشت پلک را تیره کنید تا مژه هایتان پرپشت تر دیده شود
 • خط چشم مشکی را در امتداد رویش مژه بکشید و با قلمو مرز خط چشم کشیده شده را محو نمایید
 • با سایه روشن بالای پلک و زیر ابرو را به سمت شقیقه ها کاور کنید و بعد سایه تیره را در امتداد رویش مژه ها، در ردیف بالا و پایین، به سمت گوشه بیرونی پلک پخش نمایید.
 • برای محو کردن مرز سایه تیره و روشن از رنگی با درجه متوسط برای پشت و زیر چشم استفاده نمایید

آرایش چشم بادومی:

مدل آرایش اسموکی برای چشم های بادامی مناسب است.در این آرایش از رنگ های خنثی مثل خاکستری و قهوه ای استفاده نمایید و لبه های چشم را سایه رنگ روشن تر بزنید.

برای خواندن مطالب درمورد آرایشگاه زنانه:

بهترین آرایش چشم:

بهترین آرایش،آرایشی است که متناسب با فرم و رنگ چشم ها و همچنین متناسب با سایر اعضای صورت انجام گیرد و آرایشگر ضمن رعایت تکنیک های سایه زنی مناسب ترین رنگ ها را انتخاب کند.

میکاپ چشم برترین ها

 آرایش چشم ونک:

سالن برترین ها با کادری مجرب یکی از بهترین آرایشگاه ها برای ارائه خدمات و میکاپ در محدوده ونک می باشد.

برای انتخاب بهترین آرایش چشم ونک(EYE MAKE UP) باید به ویژگی های مختلف توجه داشته باشید تا با توجه به آن بهترین مورد را انجام دهید. از جمله خصوصیات یک مرکز میکاپ چشم مناسب در ونک عبارتند از : تخصص و مهارت کافی، تجربیات فراوان،ظرافت کار بالا،استفاده از ابزار حرفه ای است. در صورتی که به دنبال مرکز زیبایی حرفه ای آرایش چشم در ونک می باشید این اطمینان را به شما میدهیم که  سالن زیبایی زنانه برترینها یکی از بهترین مراکز تخصصی زیبایی ونک می باشد.

به عنوان نکته پایانی و نتیجه گیری این را می توان گفت که،هنر میکاپ به این است که آرایشگر بداند هر نوع مدل چشمی نوع خاصی از آرایش را می طلبد.مثلا میکاپ چشم درشت پف دار با چشم درشت و برآمده یا بادامی کاملا متفاوت است پس بهتر است این کار را به متخصص آن که در این زمینه آموزش دیده بسپارید.

موقعیت مکانی آموزشگاه و آرایشگاه زیبایی برترین ها

سوالات متداول

بهترین آرایش،آرایشی است که متناسب با فرم و رنگ چشم ها و همچنین متناسب با سایر اعضای صورت انجام گیرد و آرایشگر ضمن رعایت تکنیک های سایه زنی مناسب ترین رنگ ها را انتخاب کند.

 

 طرفداران میکاپ چشم ساده بسیار بیشتر از آرایش های غلیظ است چرا که اغلب خانم ها تمایل دارند در عین سادگی زیبا باشند.

مدل آرایش اسموکی برای چشم های بادامی مناسب است.در این آرایش از رنگ های خنثی مثل خاکستری و قهوه ای استفاده نمایید و لبه های چشم را سایه رنگ روشن تر بزنید.

 

در صورتی که به دنبال مرکز زیبایی حرفه ای آرایش چشم در ونک می باشید این اطمینان را به شما میدهیم که  سالن زیبایی زنانه برترینها یکی از بهترین مراکز تخصصی میکاپ چشم ونک می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.