آموزش مانیکور
مانیکور
14 تیر 1400
لمینت ابرو
20 تیر 1400
آموزش اسکالپ سر

سلام ! به سایت سالن زیبایی برترینها خوش آمدید. اگر شما هم علاقه مند به اسکالپ سر هستید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

اسکالپ سر چیست :

افراد زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که با مشکل کم پشتی، طاسی و دیگر بیمار‌هایی که موجب ریزش مو و کمبود یا فقدان مو در بخشی از سر می‌ شوند ، دست و پنجه نرم می‌کنند. این مشکلات معمولا با افزایش سن بیشتر تشدید می‌شود. با وجود اینکه مشکل ریزش مو و طاسی، بیشتردر مردان دیده می‌شود اما ریزش بیش از حد مو و کم پشتی مو یکی از فاکتورهای موثری در زیبایی زنان و مردان است و همواره اکثر افراد تمایل دارند که موهای پر پشت و بلندی داشته باشند.  یکی از جدیدترین و پربازده‌ترین روش‌ها برای اصلاح این نواقص، اسکالپ سر است. امروزه استفاده از این روش بین زنان و مردانی که از ریزش موی شدید رنج می‌برند، به شدت رواج پیدا کرده است. واژه اسکالپ به معنای کف سر و یا پوست سر است اما در واقع به منطقه کف سر نیز گفته می‌شود.  اسکالپ سر در واقع هاشور زدن سر توسط رنگ های طبیعی با شرایط اصولی و درست می باشد.در این روش از دستگاه مخصوص این کار و با سوزن هایی خاص استفاده می شود. در ابتدا سطح پوست سر با مواد بی حسی استاندارد بی حس می شود و بعد متخصص با دستگاه مخصوص اسکالپ مو ،طراحی هایی مثل تار مو روی پوست سر می زند که ظاهری مانند مو ایجاد می شود و سبب ایجاد تراکم بصری مو در آن منطقه می گردد، در واقع این عمل شبیه سازی مو برای پرپشت نشان دادن نواحی کم تراکم سر است. در ادامه این مطلب با اسکالپ سر و ویژگی های آن ، بیشتر آشنا می‌شوید.

میکرو اسکالپ سر چیست :

کلمه اسکالپ به معنای کف سر (پوست سر) می باشد. واژه میکرو که پیش از اسکالپ می آید به معنی هاشور زدن می باشد، هنگامیکه این دو واژه کنار هم بیایند به معنی هاشور زدن کف سر معنی می شود.

که این روش برای افرادی که دچار طاسی، ریزش مو و آلوپسی هستند یا تمایل دارند جای بخیه یا اسکار را بپوشانند پیشنهاد می گردد.

هزینه اسکالپ سر :

مرکز آرایش بهترین ها یکی از تخصصی ترین مراکز در انجام عمل اسکالپ موی سر می باشد که با توجه به مشتری مداری خوب، این مرکز توانسته رضایت مشتری را جلب کند و بهترین کیفیت را ارائه دهد.

هزینه این کار بستگی به میزان ریزش مو، حجم انجام شده روی پوست و همچنین مقدار رنگ و زمان صرف شده برای این پروسه دارد و ممکن است برای افراد مختلف متفاوت باشد.

اما به علت ارائه کیفیت بالا و استفاده از بهترین متریال مصرفی و همچنین ایجاد ظاهری بسیار طبیعی بر روی پوست سر ،هزینه ها به صورت منصفانه و معقولی در نظر گرفته خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با ما در ارتباط باشید.

اسکالپ سر

 روش اسکالپ سر برای چه کسانی مناسب است ؟

اسکالپ سر بیشتر یک روش درمانی برای کمک به اصطلاح کم پشتی مو و بعضی از بیمارهای پوست مو است که جنبه زیبایی شناختی هم دارد و به خاطر ایجاد تغییرات مثبت در طاهر افراد مورد استقبال قرار گرفته است، استفاده از این روش برای گروه های زیر مناسب است
– مناسب برای کودکانی که نمی‌توانند کاشت مو و ترمیم مو انجام دهند.
– مناسب برای افرادی که از بیماری آلوپسی آره آتا نوع سکه‌ای رنج می‌برند.
– این روش برای کسانی که دچار ریزش مو و طاسی مقطعی می‌شوند مناسب است.
– برای کسانی که دچار طاسی سر و یا کم پشتی موهای سر هستند نمی‌توانند کاشت مو و یا حتی ترمیم مو انجام دهند.
– برای کسانی که دارای شکستگی سر، خط اسکار و یا زخم خاصی در سر دارند و آن منطقه از سرشان خونرسانی ندارد نیز مناسب است.

آیا تاتو مو سر باعث ریزش مو میشود :

افرادی که اسکالپ سر را انجام داده اند و یا قصد انجام این کار را دارند ممکن است این سوال برایشان مطرح شود که آیا ممکن است این کار سبب ریزش موهای فعلی شود؟

پوست سر از سه لایه اپیدرم، درم و هیپودرم تشکیل شده است و با توجه به مطالب فوق دانستید که اسکالپ در لایه اپیدرم (سطحی ترین لایه) پوست انجام می گیرد.

جالب است بدانید که انجام اسکالپ نه تنها سبب ریزش مو های فعلی شما نخواهد شد بلکه با تحریک پوست سر و افزایش خون رسانی به آن ناحیه سبب تقویت ریشه مو هم خواهد شد.

لازم به ذکر است که به منظور انجام عملیات اسکالپ، فرد متخصص از دستگاه و رنگدانه طبیعی و شرایط کاملا استاندارد استفاده می کند اما اگر این کار به روش تاتو و استفاده از جوهر یا رنگ های غیر طبیعی انجام پذیرد احتمال ریزش مو زیاد است چرا که مواد تاتو تا عمق پوست نفوذ می کنند.

بی حسی تاتو مو سر :

چون در فرایند اسکالپ سر پیگمنت به لایه های پوستی تزریق می شود نیاز است که بیمار بی حس شود تا درد را احساس نکند.

برای انجام عملیات میکرو اسکالپ فرد متخصص نواحی از سر را که قرار است اسکالپ روی انجام شود توسط ژل یا کرم های بی حسی موضعی استاندارد بی حس می نماید تا فرد هاشورهای زده شده از طریق سوزن را حس نکند.

از آنجائیکه بی حسی موضعی یک روش غیر تهاجمی محسوب می شود پس عوارضی هم برای فرد نخواهد داشت.با انجام بی حسی علاوه بر رضایت مراجعه کنندگان دیگر ترسی هم برای انجام این عمل نیست.این پروسه می بایست توسط فرد متخصص انجام گیرد تا سوزن ها با دقت و ظرافت تمام روی سطح پوست کشیده شوند ( هیچ گونه خط اسکار و یا جای زخم روی پوست سر ایجاد نخواهد شد

میکرو اسکالپ سر

مزایا و معایب تاتوی مو سر :

از مزایای اسکالپ سر می توان به این موارد اشاره کرد :

-هزینه مناسب و ارزان بودن نسبت به کاشتن مو

-پروسه نقاهت و درمان بسیار کوتاهتر از کاشت موی سر

-عدم ایجاد زخم روی سر و عدم ایجاد واکنش توسط پوست سر

-امکان ترمیم و انجام مجدد در صورت نیاز یا درخواست مشتری

-میزان ماندگاری حدود 4 تا 6 ماه می باشد که در صورت عدم رضایت فرد می توان آن را ترمیم یا حذف نمود.

-متخصصان پوست و مو بر این باورند که با برخورد سوزن های ریز به لایه اپیدرم ،پوست سر تحریک شده و حتی ممکن است در این نواحی شاهد رویش مجدد مو باشیم.

از معایب اسکالپ سر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

-چنانچه فردی هستید که از یکنواخت و دائمی بودن چیزی دوری می کنید شاید انجام این عمل برایتان سخت باشد چرا که اثر این کار نسبتا دائمی می باشد و تغییر بر روی الگوی رشد و یا فرم هاشورهای زده سخت خواهد بود.

-یکی دیگر از عیب های این روش این است که با تابش نور خورشید به هاشورها به دلیل تیرگی یا ریزش پوست به مرور رنگدانه ها کم رنگ شده و از میزان جذابیت اولیه کاسته می شود که البته این مشکل را می توان با انجام عملیات ترمیم حل نمود.

-این احتمال وجود دارد که موی سر شما نسبت به بعضی شامپوها واکنش نشان دهد و پروسه کم رنگ شدن با سرعت بیشتری انجام شود.

-عیب دیگر این روش این است، هنگامی که شما عملیات اسکالپ سر را انجام می دهید نمی توانید پس از آن رنگ را تغییر دهید و در صورت تمایل شما به تغییر رنگ موهای خودتان تضاد رنگی ایجاد خواهد شد.

 

 

آموزش اسکالپ سر

آموزش اسکالپ سر در دو لاین تئوری و عملی انجام می‌شود، در بخش آموزش ةئوری مباحث مربوط به شناخت انواع پوست سر و ویژگی های آن ، شناخت انواع رنگ های مورد استفاده در اسکالپ ، آشنایی با دستگاه نیدل، طراحی خط مو و… انجام می شود.

در مرحله آموزش عملی هم روش عملی انجام اسکالپ سر با نظارت آموزش دهنده روی سر مدل انجام می شود و در صورت نیاز به ترمیم ، مراحل ترمیم اسکالپ هم در فواصل بعدی روی سر مدل انجام می شود.

بدیهی است چون اسکالپ سر کاری بسیار تخصصی است باید پیگمنتر انجام دهنده اسکالپ حتما تمام مراحل آموزشی را بگذراند و چندین نمونه اول کارش را تحت نظر مربی انجام دهد تا مشکلی پیش نیاید.

خواندن مطالب درمورد آرایشگاه زنانه:

ماندگاری اسکالپ سر

ماندگاری اسکالپ سر تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی می تواند از یک تا چند سال متغییر باشد. هر اندازه که رنگ مورد استفاده در فرایند اسکالپ با کیفیت تر و مهارت اپراتور انجام دهنده اسکالپ یا همان پیگمنتر بیشتر باشد اسکالپ سر ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

ماندگاری اسکالپ سر معمولا چند سال است و در طول این چند سال ممکن است یک یا چند بار بیمار برای ترمیم اسکالپ به پیگمنتر مراجعه کند. روش اسکالپ نسبت به بقیه روش ها ظاهر طبیعی تر و ماندگاری بالاتری دارد و اگر مراقبت های روتین به درستی انجام شود تا چندین سال روی سر باقی می ماند.

اسکالپ سر به عنوان یک درمان دائمی برای اصلاح نواقصی مانند طاسی و ریزش مو در نظر گرفته می‌شود. بسته به نحوه انجام این روش و نحوه مراقبت‌های بعد از آن در سال‌های بعد، ماندگاری آن هم می‌تواند تا ۶ سال یا بیشتر هم به طول بیانجامد.

معمولاً اسکالپ سر بعد از ۴ تا ۶ سال مانند تتو شروع به روشن شدن می‌کند که در این صورت نیاز به ترمیم دارد.

مواردی که در زمان انجام اسکالپ سر باید در نظر گرفت :

میکرو اسکالپ سر توسط دو روش انجام می پذیرد: میکروپیگمنتیشن و با استفاده از رول.

میکروپیگمنتیشن ظرافت بیشتری دارد پس نتیجه طبیعی تر خواهد شد اما تنها فایده استفاده از رول سریع تر بودن آن است و عیب اصلی آن این است که فاصله بین پیگمنت ها کاملا منظم است و نمی توان حالت سایه روشن روی پوست سر زد در طبیعی تر نخواهد شد.

پس از انجام اسکالپ نیاز است یک سری مراقبت انجام گیرد که البته سخت و زمان گیر نیست.

اسکالپ سر ونک :

سالن برترین ها با کادری مجرب یکی از بهترین آرایشگاه ها برای انجام میکرو اسکالپ سر در محدوده ونک آماده ارائه خدمات مورد نظر به عزیزان می باشد.

برای انتخاب بهترین اسکالپ سر ونک(head scalp) باید به ویژگی های مختلف توجه داشته باشید تا با توجه به آن بهترین مورد را انجام دهید. از جمله خصوصیات یک مرکز تاتوی موی سر مناسب در ونک عبارتند از : تخصص و مهارت کافی، تجربیات فراوان،ظرافت کار بالا،استفاده از ابزار حرفه ای است. در صورتی که به دنبال مرکز زیبایی حرفه ای مانیکور در ونک می باشید این اطمینان را به شما میدهیم که  سالن زیبایی زنانه برترینها یکی از بهترین مراکز تخصصی زیبایی ونک می باشد.

در این مقاله به بررسی تاتوی موی سر و فواید و مضرات آن پرداختیم تا شما عزیزان با دیدی وسیع تر بتوانید روش مورد نظر خود را انتخاب کنید.

کلام آخر

اسکالپ سر به عنوان یک روش نوین و کارآمد برای پرپشت کردن مو در نواحی که هاری از مو یا دارای تراکم مو کم است مورد استفاده قرار میگیرد. مزایای بسیار این روش از جمله انجام آسان ، ماندگاری طولانی ، عدم داشتن محدودیت سنی ، زیبایی و طبیعی بودن و … باعث محبوبیت این روش شده است.

در واقع هاشور زدن سر توسط رنگ های طبیعی با شرایط اصولی و درست می باشد.

هزینه این کار بستگی به میزان ریزش مو، حجم انجام شده روی پوست و همچنین مقدار رنگ و زمان صرف شده برای این پروسه دارد و ممکن است برای افراد مختلف متفاوت باشد

 نه تنها سبب ریزش مو های فعلی شما نخواهد شد بلکه با تحریک پوست سر و افزایش خون رسانی به آن ناحیه سبب تقویت ریشه مو هم خواهد شد.

اسکالپ سر ونک توسط آموزشگاه آرایشگری زنانه برترینها با سالها تجربه و بهترین کیفیت در زمینه آموزش و ارائه خدمات آرایشگری در ونک – شماره تماس: 09102122902

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.