آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو
میکروپیگمنتیشن
12 تیر 1400
آموزش اسکالپ سر
اسکالپ سر
19 تیر 1400
آموزش مانیکور

سلام ! به سایت سالن زیبایی برترینها خوش آمدید. اگر شما هم علاقه مند به مانیکور هستید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مانیکور چیست :

مانیکور به عمل سوهان کردن ناخن و همچنین گرفتن تمامی پوست های مرده اطراف ناخن ها (کوتیکول)گفته می شود ،به طوری که به بافت اصلی ناخن هیچ آسیبی وارد نشود، در واقع درمان زیبایی دست شما می باشد که در آن به ناخن ها فرم داده می شود.

اگر به زیبایی ناخن های خود اهمیت میدهین کاشت ناخن نیز از خدماتی می باشد که باعث زیبایی ناخن های طبیعی می گردد.

فواید مانیکور :

 • افزایش گردش خون:انجام این  کار به دلیل ماساژ دست ها سبب بهبود گردش خون و تحریک مفاصل می گردد.

 • سلامت ناخن ها:با انجام مانیکور بطور متناوب و پیوسته احتمال ابتلای ناخن ها به قارچ و سایر عفونت ها کاهش می یابد. انجام پاکسازی دست ها به صورت عمقی برای از بین بردن سلول های مرده بسیار مفید می باشد.

 • کاهش استرس:از آنجائیکه ماساژ بدن یه راه بسیار عالی برای ریلکس کردن می باشد.مانیکور کردن هم یک نوع ماساژ محسوب می شود که علاوه بر حس آرامش، زیبایی و لطافت دست و ناخن ها را هم به همراه دارد و میزان استرس شما را کاهش می دهد.

 • نرمی و لطافت دست ها: همانطور که میدانید فصل زمستان به علت سرما سبب خشکی پوست دست می گردد و در صورت عدم مراقبت سبب ترک خوردن و زخم در پوست دست می شود اما با انجام مانیکور لطافت را به دستانتان خود باز می گردانید.

مانیکور

فرق مانیکور و پدیکور:

 • توسط مانیکور گوشت و پوسته های اطراف انگشت های دست کاملا گرفته می شود.به وسیله سوهان شیارها و زردی های صدف ناخن اصلاح می شود و با مواد مخصوص برای این عمل و همچنین پولیش، ناخن ها کاملا براق و درخشان می شوند و در زیبایی و نرمی دستان شما بسیار تاثیر گذار می باشد.

علاوه بر همه این ها جالب است که بدانید شما با انجام این کار به طور منظم به رشد و زیبایی و بزرگی صدف ناخن نیز کمک خواهید کرد  و در نهایت از لطافت و زیبایی دستان خود لذت خواهید برد.

 • اما عملیات پدیکور مخصوص پاها می باشد، با انجام پدیکور تمام گوشت و سلول های مرده حاشیه صدف ناخن پا گرفته می شود.توسط مواد، محلول ها و بافر مخصوص پدیکور سطح ناخن اصلاح فرم و کوتاه می شود.

انواع مانیکور :

1- پایه

2-مانیکور فرانسوی

3-مانیکور فرانسوی برعکس

4-مانیکور پارافین

5-مانیکور آمریکایی

6-ژل مانیکور

7-آینه ای

8-اکرلیک

مانیکور ونک

مراحل مانیکور ناخن :

برای انجام مانیکور دست می بایست مراحل زیر انجام شود :

1-کوتاه کردن ناخن ها

2-فرم دهی به ناخن: مانیکوریست ها از فایل های ناخن استفاده می کنند تا لبه های اضافی ناخن را بردارند

3-پاکسازی حاشیه ناخن: در این مرحله پوست و سلول های مرده حاشیه ناخن ها توسط وسیله ای مخصوص این کار برداشته می شود.

4-درخشان سازی ناخن: با استفاده از محلول های خاص سطح ناخن شما را تمیز میکنند و این عمل سبب براق و خنک شدن سطح ناخن ها می گردد.

5-طراحی روی ناخن ها: به منظور زیبایی بیشتر و ثابت ماندن، روی ناخن ها طراحی های مورد سلیقه شما انجام می گیرد.ابتدا توسط بیس کت که پوشش پایه ایی می باشد روی سطح ناخن زده می شود، در گام بعدی لاک انتخاب شده شما روی آن زده شود و در اخر لاک فیکس کننده  روی ناخن زده می شود که ظاهری درخشان و زیبا را به دستان شما می دهد.

اسم لوازم ست مانیکور :

-قیچی و ناخن گیر

-سوهان و سنباده

-براش ناخن

-بافر

-پوشر کوتیکول

-نیپر(گوشت گیر)

-گیرنده کوتیکول

-اسکراب متوسط

طرز استفاده از ست مانیکور :

-قیچی و ناخن گیر : این دو ابزار ساده که جز اصلی تمامی مانیکور و پدیکور هاست برای فرم دادن به گوشه ناخن ها و کوتاه کردن آن ها می باشد.

برای اصلاح ناخن های خود می توانید از قیچی یا ناخن گیر استفاده نمایید،برای این کار ابتدا از تمیز بودن ابزار خود مطمئن شده و بعد ناخن ها را بین گیره ها قرار دهید(به طوریکه به پوست آسیب نرسد) .

-سوهان یا سنباده : این وسیله هم به جهت فرم دادن لبه بیرونی صدف ناخن های دست استفاده می شود.اصولا تمامی سوهان ها واجد دو سمت می باشند که یک سمت آن ها نرم است به جهت صاف و صیقلی کردن ناخن هاست و سمت دیگر زبر می باشد که برای فرم دادن به گوشه ها و شکل کلی ناخن استفاده می گردد.

برای استفاده از این ابزار ابتدا از خشک بودن ناخن های خود مطمئن شده و سپس سنباده را با زاویه 45 درجه ،موازی با گوشه های ناخن از یگ گوشه شروع کرده و به سمت مرکز ناخن با کمی فشار ادامه دهید.

پوشر کوتیکول : این وسیله برای هل دادن پوست از روی ناخن به سمت عقب استفاده می شود.

برای انجام این کار،توسط انتهای قاشق،کوتیکول را هل دهید،از انتهای تیزتر برای به عقب فرستادن پوست اطراف گوشه ها استفاده نماید.

-گیرنده کوتیکول : این وسیله برای از بین بردن ریشه ناخن و پوست های خشک استفاده می شود.

برای انجام این عمل،پس از استفاده از پوشر حال به وسیله گیرنده، پوست اضافه اطراف کوتیکول را به سمت بالا بلند می کنیم.

-بافر : برای تمیز و درخشان شدن ناخن ها می بایست از بافر استفاده کرد.برای شروع ناخن ها خشک و تمیز شده اند،حال بافر را در یک جهت به آرامی روی صدف ناخن بکشید.

خواندن مطالب درمورد آرایشگاه زنانه:

-نیپر: این وسیله همانند یک قیچی مخصوص برای بریدن گوشت و پوست اضافی در حاشیه ناخن ها می باشد.برای استفاده ار این ابزار کمی دقت لازم است تا آسیبی به دست وارد نشود.

-براش : کاربرد این وسیله برای پاک کردن لکه یا کثیفی  از ناخن هاست.برای انجام این مرحله ناخن را زیر آب گرم نگه داشته و کم صابون ضد باکتری روی آن بریزید و حال براش را از پهلو به کنار روی ناخن حرکت دهید و در پایان کار کمی مرطوب کننده استفاده نمایید.

-اسکراب : برای داشتن پوستی نرم و لطیف استفاده از اسکراب به جهت زدودن سلول های مرده امری ضروریست.

مانیکور در ونک

مانیکور خیس چیست :

در مانیکور خیس می توان عملیات لایه برداری و ماساژ نیز انجام گیرد.این عملیات توسط مواد طبیعی مثل ورقه های لیمو ترش به جهت لایه برداری و زدودن سلول های مرده از روی دست انجام می گیرد.گریپ فروت می تواند عامل اصلی روشن سازی و جوان شدن پوست دست شما باشد.

مانیکور ونک :

سالن برترین ها با کادری مجرب یکی از بهترین آرایشگاه ها برای ارائه خدمات و مانیکور در محدوده ونک آماده ارائه خدمات مورد نظر به عزیزان می باشد.

برای انتخاب بهترین مانیکور ونک(manicure) باید به ویژگی های مختلف توجه داشته باشید تا با توجه به آن بهترین مورد را انجام دهید. از جمله خصوصیات یک مرکز مانیکور مناسب در ونک عبارتند از : تخصص و مهارت کافی، تجربیات فراوان،ظرافت کار بالا،استفاده از ابزار حرفه ای است. در صورتی که به دنبال مرکز زیبایی حرفه ای مانیکور در ونک می باشید این اطمینان را به شما میدهیم که  سالن زیبایی زنانه برترینها یکی از بهترین مراکز تخصصی زیبایی ونک می باشد.

در این مقاله به بررسی مانیکور،انواع و مراحل آن پرداختیم تا شما عزیزان در مورد کلیه مراحل و فواید آن آشنایی کامل پیدا کنید.

سوالات متداول

مانیکور به عمل سوهان کردن ناخن و همچنین گرفتن تمامی پوست های مرده اطراف ناخن ها (کوتیکول)گفته می شود.

در مانیکور خیس می توان عملیات لایه برداری و ماساژ نیز انجام گیرد.این عملیات توسط مواد طبیعی مثل ورقه های لیمو ترش به جهت لایه برداری و زدودن سلول های مرده از روی دست انجام می گیرد.گریپ فروت می تواند عامل اصلی روشن سازی و جوان شدن پوست دست شما باشد.

افزایش گردش خون ،سلامت ناخن ها،کاهش استرس،نرمی و لطافت دست ها.

در صورتی که به دنبال مرکز زیبایی حرفه ای مانیکور در ونک می باشید این اطمینان را به شما میدهیم که  سالن زیبایی زنانه برترینها یکی از بهترین مراکز تخصصی مانیکور ونک می باشد.

2 Comments

 1. زهرا گفت:

  باسلام
  قیمت مانیکور چقدر هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.